RH100-24.000-20-1010-TR is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Raltron Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Raltron Electronics
In Stock: 1.286
Datasheet
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
ECS Inc.
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
24 MHz ±10ppm Crystal 20pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
RH100-24.000-20-1010-TR
DigiKey Part Number
2151-RH100-24.000-20-1010-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RH100-24.000-20-1010-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RH100-24.000-20-1010-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RH100-24.000-20-1010-TR
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)