RH100-13.560-10-1020-EXT-TR
DigiKey Part Number
2151-RH100-13.560-10-1020-EXT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RH100-13.560-10-1020-EXT-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RH100-13.560-10-1020-EXT-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RH100-13.560-10-1020-EXT-TR
Description
CRYSTAL 13.5600MHZ 10PF SMD
Detailed Description
13.56 MHz ±10ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
13.56 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)