RH100-10.000-10-5050-TR
DigiKey Part Number
2151-RH100-10.000-10-5050-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RH100-10.000-10-5050-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RH100-10.000-10-5050-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RH100-10.000-10-5050-TR
Description
CRYSTAL 10.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz ±50ppm Crystal 10pF 250 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
250 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
10 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)