R2520-24.000-10-1010-TR-NS4
DigiKey Part Number
2151-R2520-24.000-10-1010-TR-NS4TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-R2520-24.000-10-1010-TR-NS4CT-ND - Cut Tape (CT)
2151-R2520-24.000-10-1010-TR-NS4DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R2520-24.000-10-1010-TR-NS4
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
24 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)