R2520-12.000-10-3030-TR is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
IQD Frequency Products
In Stock: 0
Datasheet
12 MHz ±30ppm Crystal 10pF 180 Ohms 4-SMD, No Lead
R2520-12.000-10-3030-TR
DigiKey Part Number
2151-R2520-12.000-10-3030-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-R2520-12.000-10-3030-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-R2520-12.000-10-3030-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R2520-12.000-10-3030-TR
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
180 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)