R2016-38.400-7-F-1010-TR
DigiKey Part Number
2151-R2016-38.400-7-F-1010-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-R2016-38.400-7-F-1010-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-R2016-38.400-7-F-1010-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R2016-38.400-7-F-1010-TR
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 7PF SMD
Detailed Description
38.4 MHz ±10ppm Crystal 7pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
7pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
38.4 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)