R2016-32.000-12-F-1010-EXT-TR
DigiKey Part Number
2151-R2016-32.000-12-F-1010-EXT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-R2016-32.000-12-F-1010-EXT-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-R2016-32.000-12-F-1010-EXT-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R2016-32.000-12-F-1010-EXT-TR
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 12PF SMD
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 12pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)