R2016-30.000-8-F-1010-TR-NS1
DigiKey Part Number
2151-R2016-30.000-8-F-1010-TR-NS1TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-R2016-30.000-8-F-1010-TR-NS1CT-ND - Cut Tape (CT)
2151-R2016-30.000-8-F-1010-TR-NS1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R2016-30.000-8-F-1010-TR-NS1
Description
CRYSTAL 30.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
30 MHz ±10ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
30 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)