R2016-26.000-9-F-1010-TR-NS5
DigiKey Part Number
2151-R2016-26.000-9-F-1010-TR-NS5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R2016-26.000-9-F-1010-TR-NS5
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 9PF SMD
Detailed Description
26 MHz ±10ppm Crystal 9pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
9pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
26 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)