R2016-20.000-10-3030-EXT-TR
DigiKey Part Number
2151-R2016-20.000-10-3030-EXT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-R2016-20.000-10-3030-EXT-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-R2016-20.000-10-3030-EXT-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R2016-20.000-10-3030-EXT-TR
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
20 MHz ±30ppm Crystal 10pF 200 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
200 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
20 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)