R1210-32.000-5-F-0720-TR
DigiKey Part Number
2151-R1210-32.000-5-F-0720-CT-ND - Cut Tape (CT)
2151-R1210-32.000-5-F-0720-DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R1210-32.000-5-F-0720-TR
Description
CRYSTAL 32.0MHZ 5PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±7ppm Crystal 5pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
R1210-32.000-5-F-0720-TR Models
Category
Load Capacitance
5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.2x1)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)
Frequency Tolerance
±7ppm
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)