R124153003 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Radiall USA, Inc.
In Stock: 25
Datasheet
Parametric Equivalent
Radiall USA, Inc.
In Stock: 0
In Stock: 347
Datasheet
In Stock: 49
In Stock: 99
In Stock: 0
Rosenberger
In Stock: 117
Hirose Electric Co Ltd
L-com
SMA Connector Plug, Male Pin 50 Ohms Free Hanging (In-Line), Right Angle Solder
R124153003
DigiKey Part Number
2201-R124153003-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R124153003
Description
SMA / RIGHT ANGLE PLUG SOLDER TY
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
R124153003 Models
Category
Frequency - Max
12.4 GHz
Mfr
Number of Ports
1
Packaging
Bulk
Housing Color
Gold
Part Status
Active
Center Contact Material
Brass
Connector Style
Body Material
Brass
Connector Type
Plug, Male Pin
Body Finish
Gold
Contact Termination
Solder
Center Contact Plating
Shield Termination
Solder
Dielectric Material
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Impedance
50 Ohms
Operating Temperature
-65°C ~ 105°C
Mounting Type
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Voltage Rating
335 V