PA2607.151NLT
DigiKey Part Number
553-2160-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-2160-1-ND - Cut Tape (CT)
553-2160-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA2607.151NLT
Description
FIXED IND 150NH 41A 0.29 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 nH Shielded Inductor 41 A 0.29mOhm Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
0.29mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±15%
Size / Dimension
0.406" L x 0.301" W (10.31mm x 7.65mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.291" (7.40mm)
Current - Saturation (Isat)
72A