AR01232MS-SC12-WP-R Back
PUI Audio Mobile Series Speakers and Receivers | Digi-Key Daily
AR01232MS-SC12-WP-R
DigiKey Part Number
668-1619-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AR01232MS-SC12-WP-R
Description
SPEAKR 32OHM 20MW TOP PORT 116DB
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 Ohms Receiver Speaker 20 mW 300 Hz ~ 7 kHz Top Rectangular
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AR01232MS-SC12-WP-R Models
Category
Power - Rated
20 mW
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
Power - Max
30 mW
Series
Port Location
Top
Packaging
Tray
Shape
Rectangular
Part Status
Active
Material - Cone
Polyimide (PI)
Technology
Magnetic
Material - Magnet
Nd-Fe-B
Type
Receiver
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Frequency Range
300 Hz ~ 7 kHz
Termination
Spring Type
Frequency - Self Resonant
450Hz
Size / Dimension
0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm)
Impedance
32 Ohms
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)