PYA24A240100 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Phihong USA
In Stock: 6
Datasheet
Parametric Equivalent
Phihong USA
In Stock: 40
Datasheet
24V 24 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Fixed Blade Input
PYA24A240100
DigiKey Part Number
993-PYA24A240100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PYA24A240100
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24
Detailed Description
Category
No Load Power Consumption
75mW (Max)
Packaging
Box
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Cord Length
59" (1.50m)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
2.80" L x 1.70" W x 1.14" H (71.2mm x 43.2mm x 29.0mm)
Voltage - Output
24V
Approval Agency
CE, cULus, UKCA
Current - Output (Max)
1A
Standard Number
Power (Watts)
24 W