Image for NRN30-30GS50-E2-IO-V1 is not available
NRN30-30GS50-E2-IO-V1
DigiKey Part Number
2046-NRN30-30GS50-E2-IO-V1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NRN30-30GS50-E2-IO-V1
Description
INDUCTIVE DC
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inductive Proximity Sensor 1.181" (30mm) IP67 Cylinder, Threaded - M30
Category
Material - Body
Stainless Steel
Manufacturer
Pepperl+Fuchs, Inc.
Voltage - Supply
10V ~ 30V
Packaging
Box
Termination Style
Connector
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C
Sensor Type
Inductive
Ingress Protection
IP67
Sensing Distance
1.181" (30mm)