050R18-76B
DigiKey Part Number
HFF-18U-03-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
050R18-76B
Description
CABLE FFC/FPC 18POS 0.5MM 3"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 3.000" (76.20mm)
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Manufacturer
Parlex USA LLC
Length
3.000" (76.20mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Part Status
Active
Termination Style
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable Type
FFC, FPC
Base Product Number
Number of Conductors
18
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 554
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 18POS 0.5MM 2"
In-Stock: 1597
CABLE FFC/FPC 18POS 0.5MM 4"
In-Stock: 497
CABLE FFC/FPC 18POS 0.5MM 5"
In-Stock: 47
CABLE FFC/FPC 18POS 0.5MM 5.98"