BZX84C4V3_R1_00001
DigiKey Part Number
3757-BZX84C4V3_R1_00001TR-ND - Tape & Reel (TR)
3757-BZX84C4V3_R1_00001CT-ND - Cut Tape (CT)
3757-BZX84C4V3_R1_00001DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX84C4V3_R1_00001
Description
DIODE ZENER 4.3V 410MW SOT23
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 4.3 V 410 mW ±5% Surface Mount SOT-23
Category
Impedance (Max) (Zzt)
90 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 µA @ 1 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SOT-23
Power - Max
410 mW