HG-C1100-P | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1110-3799-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HG-C1100-P |
Description | SENSOR REFLECTVE 100MM PNP LASER |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Reflective Optical Sensor 3.937" (100mm) PNP - Open Collector |
Datasheet | Datasheet |
Category | Output Configuration PNP - Open Collector |
Manufacturer Panasonic Industrial Automation Sales | Light Source Red Laser Diode (655nm) |
Series | Connection Method Cable |
Packaging Box | Ingress Protection IP67 |
Part Status Active | Cable Length 78.74" (2m) |
Sensing Method Reflective | Adjustment Type Teaching Method |
Sensing Distance 3.937" (100mm) | Operating Temperature -10°C ~ 45°C |
Voltage - Supply 12V ~ 24V | Base Product Number |