ERJ-U060R00V
DigiKey Part Number
10-ERJ-U060R00VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-U060R00VCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-U060R00VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-U060R00V
Description
RES 0 OHM JUMPER - 0805
Detailed Description
0 Ohms Jumper Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-U060R00V Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)