AGU240240A00-1.33INSM
AGU Tutorial 1 Computer Communicates with AGU Display
AGU240240A00-1.33INSM
DigiKey Part Number
5491-AGU240240A00-1.33INSM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AGU240240A00-1.33INSM
Description
NON-TOUCH GRAPHIC LCD DISPLAY MO
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color UART 1.33" (33.78mm) 240 x 240
Category
Diagonal Screen Size
1.33" (33.78mm)
Manufacturer
Orient Display
Viewing Area
23.80mm W x 24.15mm H