MM3Z51VC
DigiKey Part Number
MM3Z51VCTR-ND - Tape & Reel (TR)
MM3Z51VCCT-ND - Cut Tape (CT)
MM3Z51VCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MM3Z51VC
Description
DIODE ZENER 51V 200MW SOD323F
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 51 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-323F
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
45 nA @ 35.7 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SOD-323F
Power - Max
200 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
169 Ohms