MM3Z13VT1 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 1.570
Datasheet
Similar
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Zener Diode 13 V 200 mW ±6% Surface Mount SOD-323
SC-76, SOD-323
MM3Z13VT1
DigiKey Part Number
MM3Z13VT1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MM3Z13VT1
Description
DIODE ZENER 13V 200MW SOD323
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MM3Z13VT1 Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 8 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Part Status
Obsolete
Tolerance
±6%
Supplier Device Package
SOD-323
Power - Max
200 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
30 Ohms