BCW32LT1G is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Nexperia USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Nexperia USA Inc.
In Stock: 9.836
Datasheet
In Stock: 304
Upgrade
Upgrade
In Stock: 15
Similar
Rohm Semiconductor
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Diodes Incorporated
Bipolar (BJT) Transistor NPN 32 V 100 mA 225 mW Surface Mount SOT-23-3 (TO-236)
BCW32LT1G
DigiKey Part Number
BCW32LT1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
BCW32LT1GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
BCW32LT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BCW32LT1G
Description
TRANS NPN 32V 0.1A SOT23-3
Manufacturer Standard Lead Time
45 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
BCW32LT1G Models
Category
Current - Collector Cutoff (Max)
100nA (ICBO)
Mfr
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
200 @ 2mA, 5V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power - Max
225 mW
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Transistor Type
Mounting Type
Surface Mount
Current - Collector (Ic) (Max)
100 mA
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
32 V
Supplier Device Package
SOT-23-3 (TO-236)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
250mV @ 500µA, 10mA