F3SG-4SRA0400-45
DigiKey Part Number
236-F3SG-4SRA0400-45-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F3SG-4SRA0400-45
Description
LIGHT CURTAIN ARM/FOOT 45MM
Detailed Description
Light Curtain 45mm Arm/Foot Blanking, Muting Function
Category
Number of Beams
10
Beam Pitch
40mm
Packaging
Bulk
Features
Blanking, Muting Function
Ingress Protection
IP65/IP67/IP67G - Dust Tight, Oil Resistant, Water Resistant, Waterproof
Protection
Arm/Foot
Operating Temperature
-30°C ~ 55°C
Detection Capability
45mm
Voltage - Supply
24VDC
Protective Height
400mm