F3SG-4RE1550P30
DigiKey Part Number
Z5953-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F3SG-4RE1550P30
Description
LIGHT CURTAIN HAND/ARM 30MM
Detailed Description
Light Curtain 30mm Hand/Arm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
F3SG-4RE1550P30 Models
Category
Number of Beams
76
Beam Pitch
20mm
Packaging
Box
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C
Protection
Hand/Arm
Voltage - Supply
24VDC
Detection Capability
30mm
Base Product Number
Protective Height
1550mm