MRFE6VP6300HSR5
DigiKey Part Number
MRFE6VP6300HSR5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRFE6VP6300HSR5
Description
RF MOSFET LDMOS 50V NI780
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 100 mA 230MHz 26.5dB 300W NI-780S-4L
Category
Voltage - Test
50 V
Manufacturer
NXP USA Inc.
Current - Test
100 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power - Output
300W
Part Status
Last Time Buy
Voltage - Rated
130 V
Technology
LDMOS
Mounting Type
Surface Mount
Configuration
Dual
Package / Case
NI-780S-4L
Frequency
230MHz