NRF24LU1P-F32Q32-R7
DigiKey Part Number
NRF24LU1P-F32Q32-R7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NRF24LU1P-F32Q32-R7
Description
IC RF TXRX+MCU ISM>1GHZ 32QFN
Detailed Description
IC RF TxRx + MCU General ISM > 1GHz 2.4GHz 32-VFQFN Exposed Pad
Category
Memory Size
32kB Flash, 2kB SRAM
Voltage - Supply
4V ~ 5.25V
Current - Receiving
12.9mA ~ 13.3mA
Current - Transmitting
11.1mA
RF Family/Standard
General ISM > 1GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C