ZE256-234E-MTR2000
DigiKey Part Number
360-ZE256-234E-MTR2000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZE256-234E-MTR2000
Description
MULTI-TOUCH CONTROLLER, FOR 10.1
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
- 4 Wire Resistive LCD Driver/Controller 4.75V ~ 5.25V USB 2.56" L x 1.38" W (65mm x 35mm)
Category
Voltage - Input
4.75V ~ 5.25V
Manufacturer
NKK Switches
Size / Dimension
2.56" L x 1.38" W (65mm x 35mm)
Packaging
Tray
Interface
USB
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C