NR01105ANG13-2A
NR01105ANG13-2A
NR01105ANG13-2A
DigiKey Part Number
360-3639-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NR01105ANG13-2A
Description
SWITCH ROTARY 5POS 0.4VA 28V
Detailed Description
Rotary Switch 5 Position SP5T 0.4VA (AC/DC) 28 VAC Through Hole
EDA/CAD Models
NR01105ANG13-2A Models
Category
Voltage Rating - AC
28 V
Voltage Rating - DC
28 V
Actuator Length
10.80mm
Depth Behind Panel
10.50mm