CA45C025K226TA
DigiKey Part Number
3372-CA45C025K226TATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
XiangJiang
Manufacturer Product Number
CA45C025K226TA
Description
CAP TANT 22F 10% 25V 2312
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2312 (6032 Metric) 1.4Ohm
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.4Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
25 V