PXN7R7-25QLJ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PXN7R7-25QLJ |
Description | PXN7R7-25QL/SOT8002/MLPAK33 |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 25 V 11.8A (Ta), 32A (Tc) 1.7W (Ta), 12.5W (Tc) Surface Mount MLPAK33 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Rds On (Max) @ Id, Vgs 7.7mOhm @ 11.8A, 10V |
Mfr | Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 250µA |
Series | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 16.6 nC @ 10 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Part Status Discontinued at DigiKey | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 770 pF @ 12.5 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 1.7W (Ta), 12.5W (Tc) |
Technology | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Drain to Source Voltage (Vdss) 25 V | Mounting Type Surface Mount |