PSMN0R7-25YLDX | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PSMN0R7-25YLDX |
Description | MOSFET N-CH 25V 300A LFPAK56 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 25 V 300A (Tc) 158W (Tc) Surface Mount LFPAK56; Power-SO8 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PSMN0R7-25YLDX Models |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 1mA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 110.2 nC @ 10 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Part Status Active | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 8320 pF @ 12 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 158W (Tc) |
Technology | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Drain to Source Voltage (Vdss) 25 V | Mounting Type Surface Mount |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Supplier Device Package LFPAK56; Power-SO8 |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V | Package / Case |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 0.72mOhm @ 25A, 10V | Base Product Number |