MM3Z4V7T1GX
DigiKey Part Number
1727-MM3Z4V7T1GXTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-MM3Z4V7T1GXCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-MM3Z4V7T1GXDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MM3Z4V7T1GX
Description
DIODE ZENER 4.7V 300MW SOD323
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 4.7 V 300 mW ±5% Surface Mount SOD-323
Category
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
2 µA @ 1 V
Series
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
150°C (TJ)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SOD-323
Power - Max
300 mW