GANE3R9-150QBAZ
DigiKey Part Number
1727-GANE3R9-150QBAZTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-GANE3R9-150QBAZCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-GANE3R9-150QBAZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GANE3R9-150QBAZ
Description
GANE3R9-150QBA/SOT8091/VQFN7
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 150 V 100A (Ta) 65W (Ta) Surface Mount 25-VQFN (4x6)
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
2.1V @ 12mA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
20 nC @ 5 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
+6V, -4V
Part Status
Active
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2200 pF @ 75 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
65W (Ta)
Technology
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
150 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
25-VQFN (4x6)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
5V
Package / Case
Rds On (Max) @ Id, Vgs
3.9mOhm @ 30A, 5V