BZX84-C33,235 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 3.579
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 6.000
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
Diotec Semiconductor
onsemi
Zener Diode 33 V 250 mW ±5% Surface Mount TO-236AB