BZX79-C36,133 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Microchip Technology
Zener Diode 36 V 400 mW ±5% Through Hole ALF2
BZX79-C36,133
DigiKey Part Number
BZX79-C36,133-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX79-C36,133
Description
DIODE ZENER 36V 400MW ALF2
Detailed Description
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 25.2 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C
Tolerance
±5%
Power - Max
400 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
90 Ohms