RDER72H103K1K1H03B is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 2.651
Datasheet
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R Radial
RDER72H103K1K1H03B
DigiKey Part Number
490-16274-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RDER72H103K1K1H03B
Description
CAP CER 10000PF 500V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RDER72H103K1K1H03B Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.177" L x 0.124" W (4.50mm x 3.15mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)