RDER72A682K0M1H03A
DigiKey Part Number
490-9232-1-ND - Cut Tape (CT)
490-9232-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RDER72A682K0M1H03A
Description
CAP CER 6800PF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
6800 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
EDA/CAD Models
RDER72A682K0M1H03A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)