LQW32FT2R2M0HL
DigiKey Part Number
490-LQW32FT2R2M0HLTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LQW32FT2R2M0HLCT-ND - Cut Tape (CT)
490-LQW32FT2R2M0HLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW32FT2R2M0HL
Description
FIXED IND 2.2UH 1A 190 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1 A 190mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
190mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
200MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
1210
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Saturation (Isat)
1A
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)