LQM18PZ2R2MFHD
DigiKey Part Number
490-15982-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-15982-1-ND - Cut Tape (CT)
490-15982-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQM18PZ2R2MFHD
Description
FIXED IND 2.2UH 700MA 470 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Multilayer Inductor 700 mA 470mOhm Max 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQM18PZ2R2MFHD Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR)
470mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
80MHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)
Current - Saturation (Isat)
300mA