GRM319R72A103JA01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 1.595.683
Datasheet
10000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
GRM319R72A103JA01J
DigiKey Part Number
490-GRM319R72A103JA01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM319R72A103JA01J
Description
CAP CER MLCC
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRM319R72A103JA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)