BNX025H01L
DigiKey Part Number
490-7835-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-7835-1-ND - Cut Tape (CT)
490-7835-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BNX025H01L
Description
FILTER LC 10UF SMD
Detailed Description
LC EMI Filter 5th Order Low Pass 2 Channel C = 10µF 20 A 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
BNX025H01L Models
Category
Current
20 A
Manufacturer
Murata Electronics
Values
C = 10µF
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated
25V
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.476" L x 0.358" W (12.10mm x 9.10mm)
Height
0.146" (3.70mm)
Attenuation Value
35dB @ 50kHz ~ 1GHz