1277AS-H-3R3M=P2
DigiKey Part Number
490-10593-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-10593-1-ND - Cut Tape (CT)
490-10593-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1277AS-H-3R3M=P2
Description
FIXED IND 3.3UH 1.8A 126 MOHM
Detailed Description
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.8 A 126mOhm Max 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
1277AS-H-3R3M=P2 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.1A
DC Resistance (DCR)
126mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)