RM322-122-211-5502 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
122 Position Receptacle Connector 0.075" (1.91mm) Through Hole Gold
RM322-122-211-5502
DigiKey Part Number
4134-RM322-122-211-5502-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM322-122-211-5502
Description
RM322-122-211-5502
Detailed Description
Insulation Height
0.300" (7.62mm)
Contact Length - Post
0.140" (3.56mm)
Connector Type
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
750V
3
Contact Shape
Circular
Row Spacing - Mating
0.075" (1.91mm)