5KP14E3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
25.8V Clamp 194A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
5KP14E3/TR13
DigiKey Part Number
5KP14E3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5KP14E3/TR13
Description
TVS DIODE 14VWM 25.8VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
194A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25.8V