GST280A48-C6P
DigiKey Part Number
1866-2123-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GST280A48-C6P
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 280W
Detailed Description
48V 280 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
Power (Watts)
280 W
No Load Power Consumption
500mW (Max)
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Output Connector
Rectangular, 6 Position
Cord Length
39.4" (1.00m)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Size / Dimension
8.66" L x 3.74" W x 1.81" H (220.0mm x 95.0mm x 46.0mm)
Voltage - Output
48V
Current - Output (Max)
5.84A