CXM-14-30-80-36-TC60-F7-3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 223
In Stock: 82
LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) CXM-14 Gen 6 White, Warm Square
CXM-14-30-80-36-TC60-F7-3
DigiKey Part Number
1214-CXM-14-30-80-36-TC60-F7-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXM-14-30-80-36-TC60-F7-3
Description
CXM-14-30-80-36-TC60-F7-3
Detailed Description
Category
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
33.3V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
165 lm/W
Packaging
Tray
Current - Max
1.8A
CRI (Color Rendering Index)
80
Type
Chip On Board (COB)
Viewing Angle
120°
Color
White, Warm
Size / Dimension
19.00mm L x 19.00mm W
CCT (K)
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.40mm
Configuration
Square
Light Emitting Surface (LES)
14.30mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
3955lm (Typ)
Lens Type
Flat
Current - Test
720mA