L128-5780NA3500001 is available for purchase but is not normally stocked.
Luminus Devices Inc.
LED Lighting LUXEON 2835 Architectural White, Cool 5700K 2.75V 65mA 120° 1411 (3528 Metric)
L128-5780NA3500001
DigiKey Part Number
1416-L128-5780NA3500001TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L128-5780NA3500001
Detailed Description
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
204 lm/W
Current - Max
300mA
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Flux @ 25°C, Current - Test
37lm (Typ)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)
Current - Test
65mA
Thermal Resistance of Package
14°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.75V