SMBJ24A-HRA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 14.930
Datasheet
YAGEO
YAGEO
In Stock: 980
38.9V Clamp 15.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
SMBJ24A-HRA
DigiKey Part Number
SMBJ24A-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ24A-HRA
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
15.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V